W Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie rozpoczynają się prace, których celem jest szeroka diagnostyka pacjentów z podejrzeniem koronawirusa w województwie.

W Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie rozpoczynają się prace, których celem jest szeroka diagnostyka pacjentów z podejrzeniem koronawirusa w województwie. Badania nie mają charakteru komercyjnego i prowadzone będą dla sanepidu.

Do tej pory Małopolskie Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego nie prowadziło diagnostyki, jednak teraz jest taka potrzeba. Mamy odpowiednie zaplecze badawcze oraz kadrę, więc chcemy pomóc – powiedział w poniedziałek prof. Krzysztof Pyrć, kierownik Pracowni Wirusologii w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ.

Prace prowadzone będą przy wsparciu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego w Warszawie. Zaangażowani w nie będą także specjaliści z innych jednostek UJ – m.in. z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ oraz Wydziału Biologii UJ. Aparat do analiz zapewniło Jagiellońskie Centrum Innowacji.

Na tym etapie badań uczelnia nie podaje liczby pacjentów, którym diagnostyka mogłaby pomóc.

Na początku marca Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczyło dla Małopolskie Centrum Biotechnolgii UJ 25 mln zł na badania nad koronawirusem oraz takie, które pomogą zapobiec podobnym epidemiom.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij