Targi EuroLab i CrimeLab od lat pokazują, że alians nauki z biznesem jest nie tylko możliwy, ale wręcz nierozłączny. Poprzednią edycję odwiedziło ponad 6200 przedstawicieli obu tych branż z 24 krajów.

Niemal każdy element naszego otoczenia swój początek zawdzięcza laboratoriom. Firmy medyczne, farmaceutyczne, spożywcze, technologiczne oraz związane z przemysłem chemicznym czy motoryzacyjnym posiadają działy R&D, wyposażone w sprzęt specjalistyczny do tworzenia, pomiarów i badania materiałów, produktów oraz procesów. Kompleksową ofertę dla takich współczesnych laboratoriów przemysłowych oraz kryminalistycznych, a także instytucji i placówek naukowych zaprezentują wystawcy podczas 22. Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz 8. Międzynarodowych Targów Techniki Kryminalistycznej CrimeLab. Odbędą się one w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki 17-19 marca 2020 roku.

Targi EuroLab i CrimeLab od lat pokazują, że alians nauki z biznesem jest nie tylko możliwy, ale wręcz nierozłączny. Poprzednią edycję odwiedziło ponad 6200 przedstawicieli obu tych branż z 24 krajów.

Targi stanowią jedyne miejsce w Polsce, gdzie można zaprezentować tak szerokiemu gronu potencjalnych kontrahentów ofertę wyposażenia laboratoriów przemysłowych, naukowych, a także kryminalistycznych. W EuroLab i CrimeLab uczestniczą firmy posiadające produkty, rozwiązania i technologie dla laboratoriów i działów R&D oraz zajmujące się serwisem, obsługą urządzeń, szkoleniami i doradztwem technicznym. Podczas Targów można dowiedzieć się, jak zaprojektować, zmodernizować i wyposażyć laboratorium. EuroLab i CrimeLab to doskonała okazja, aby nie tylko zobaczyć, ale często także przetestować sprzęt laboratoryjny, optyczny, kontrolno-pomiarowy, urządzenia do badań miejsca zdarzenia, dokumentowania, zabezpieczania i prezentacji materiału dowodowego. Prezentowane są tu akcesoria i aparatura analityczna, meble i elementy wyposażenia laboratoriów, substancje chemiczne, odczynniki, gazy, testy, naczynia, w tym szkło laboratoryjne, profesjonalne środki czystości i odzież ochronna.

Wystawcy przedstawią także sprzęt, systemy i technologie wspomagające monitorowanie zanieczyszczeń, analizę gleb i wód gruntowych, analizę powietrza, emisję gazów cieplarnianych. W ofercie targowej znajdą się również rozwiązania z zakresu oszczędzania energii i pozyskiwania odnawialnych źródeł energii oraz recyklingu.

Podczas ubiegłorocznych Targów ofertę zaprezentowało 154 wystawców z 14 państw. EuroLab i CrimeLab towarzyszą merytoryczne szkolenia, konferencje, wykłady i seminaria.

Do współtworzenia programu wydarzeń towarzyszących zostały zaproszone czołowe instytucje i ośrodki naukowe. Swoimi doświadczeniami podzielą się eksperci z Polskiego Centrum Akredytacji, Wojskowego Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji,  Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie, Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej, Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB czy Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

Zakres tematyczny konferencji jest bardzo szeroki: od analizy badań diagnostyczno-laboratoryjnych i genetycznych, poprzez normy obowiązujące w laboratoriach i ich certyfikację po skomputeryzowane systemy laboratoryjne.

Nowością tegorocznej edycji Targów będzie konferencja na temat jednego z najistotniejszych wyzwań, z jakim boryka się współczesny świat, czyli ochrony środowiska naturalnego. Prelegenci przedstawią badania oraz nowe techniki analityczne znajdujące zastosowanie w rozwiązywaniu  pojawiających się problemów ekologicznych.

Ze szczegółami programu poszczególnych paneli, wykładów i szkoleń można zapoznać się na stronie Targów w zakładce „program” http://targieurolab.pl/pl/program/

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij