Pierwsza partia szczepionek przeciw grypie na sezon 2019/2020 jest już dostępna na polskim rynku.

Dostępność pierwszej partii szczepionek przeciw grypie jest dziś szczególnie istotna, ponieważ Rekomendacje Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO) dotyczące szczepów, które wchodzą w skład szczepionek w aktualnym sezonie, ukazały się z blisko miesięcznym opóźnieniem w stosunku do lat ubiegłych. Czas produkcji szczepionek pozostaje ramowo niezmienny (trwa około 6 miesięcy), dlatego opóźnienie rekomendacji mogło spowodować istotne przesunięcia w procesie produkcji tych produktów leczniczych. Tymczasem z punktu widzenia epidemiologii jest niezmiernie ważne, by pacjenci mogli skorzystać ze szczepień przeciw grypie możliwie najwcześniej po rozpoczęciu sezonu szczepień.

Według Informacji Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, przedstawionych podczas debaty ekspertów, odbywającej się w ramach FLU FORUM 2019, liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w sezonie 2018/2019 wyniosła ponad 4,6 mln osób. 17,5 tysiąca z nich wymagało hospitalizacji. Liczba zgonów z powodu powikłań grypy wyniosła 150 – trzykrotnie więcej niż w sezonie 2017/2018.

Kolejne partie szczepionek na sezon 2019/2020 mają być sukcesywnie udostępniane w aptekach.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij