12 czerwca w Katowicach miało miejsce otwarcie nowego laboratorium ogólnopolskiej sieci laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA.

Gości powitał dyrektor Regionu Śląskiego Zbigniew Growiec, który pełnił rolę gospodarza. Następnie głos zabrał Prezes Zarządu DIAGNOSTYKI - dr hab. n. med. Jakub Swadźba. Przybliżył gościom historię oraz misję firmy, jak również opowiedział o nowo otwartym laboratorium. Głos zabrał także dyrektor Regionu Wschodniego firmy Abbott, która od lat współpracuje z DIAGNOSTYKĄ i odpowiada za wyposażenie laboratorium.

W wydarzeniu uczestniczyła również prezes KRDL Alina Niewiadomska, która podkreśliła jak ważne jest dbanie o komfort pracy diagnostów laboratoryjnych oraz dodała, że chciałaby, aby każde laboratorium wyglądało tak, jak to zaprezentowane podczas uroczystości.

Następnie odczytane zostały listy gratulacyjne Przewodniczącego Rady Miasta Katowice Macieja Biskupskiego oraz prezydenta Katowic Marcina Krupy.

Na koniec miało miejsce uroczyste przecięcie wstęgi oraz symboliczne otwarcie Laboratorium Centralnego Regionu Śląsk, po którym uczestnicy uroczystości mieli możliwość zwiedzania obiektu - zarówno części laboratoryjnej jak również poszczególnych pracowni.

Laboratorium mieści się na powierzchni 1600m2, wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt firmy Abbott. Składa się z 5 pracowni oraz Punktu Pobrań. Zatrudnionych jest tam 66 diagnostów, techników, pracowników PPM i rejestracji.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij