Laboratorium Medyczne wydanie nr 1/2019

Laboratorium Medyczne wydanie nr 1/2019

etiCALLS - kompleksowe wsparcie w identyfikacji próbek

Nikt z nas nie lubi popełniać błędów… W laboratoriach medycznych, gdzie wszelkie czynności są wykonywane ze świadomością, że wyniki tejże pracy mają chronić zdrowie i życie człowieka − na pomyłki nie ma po prostu miejsca.

Dodano: 20.03.2019

Z okazji Dnia Kobiet skontroluj swój stan zdrowia!

Kobiety pełniąc różne funkcje: żony, matki, córki, opiekunki ogniska domowego dziś są równocześnie aktywne zawodowo jak nigdy wcześniej. I choć są mistrzyniami godzenia wielu ról, niestety często brakuje im czasu na zatroszczenie się o siebie.

Dodano: 08.03.2019

Jak stworzyć nowoczesne i profesjonalnie funkcjonujące MLD?

Zapraszamy na XII konferencję organizowaną przez BB-Med z cyklu "Współczesna medycyna laboratoryjna – merytorycznie i kompleksowo", która odbędzie się 21-22 marca w Warszawie.

Dodano: 07.03.2019

Pamiętaj o cytologii – to ważne!

Regularnie wykonywana cytologia może uratować życie. Wykrycie komórek nieprawidłowych umożliwia rozpoznanie raka w jego wczesnym stadium, kiedy leczenie jest najbardziej skuteczne.

Dodano: 07.03.2019

Lecznictwo Szpitalne – Druga Linia Ochrony Zdrowia na Platformie OSOZ

9 kwietnia 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się XXIV Międzynarodowy Kongres Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia OSOZ „Lecznictwo Szpitalne – Druga Linia Ochrony Zdrowia na Platformie OSOZ”.

Dodano: 06.03.2019

Raport: medycyna laboratoryjna w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym

Zarówno w medycynie laboratoryjnej, jak i w medycynie pracy tkwi ogromny, niewykorzystany potencjał możliwości: dla pacjenta – zadbania o własne zdrowie, a dla państwa – zmniejszenia kosztów związanych z chorobami cywilizacyjnymi.

Dodano: 05.03.2019

Ustawa o diagnostyce laboratoryjnej – stanowisko KRDL

13 lutego na stronie internetowej Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych zostało opublikowane stanowisko KRDL wobec sposobu procedowania projektu nowelizacji ustawy o diagnostyce laboratoryjnej.

Dodano: 14.02.2019

PORT nawiązuje strategiczne porozumienie z Roche Polska

Jedna z kluczowych organizacji badawczo-rozwojowych PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii nawiązał współpracę z Roche Polska – liderem wśród firm zajmujących się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań w obszarze ochrony zdrowia.

Dodano: 24.01.2019

Przebadanie Polaków pod kątem ryzyka zachorowalności na raka

Realizująca innowacyjne badania genetyczne spółka biotechnologiczna Uniwersytetu Warszawskiego - Warsaw Genomics planuje przebadanie wszystkich Polaków pod kątem ryzyka zachorowalności na raka. Byłaby to pierwsza tego typu kampania na świecie.

Dodano: 24.01.2019

Pomorsko-mazurskie spotkania z diagnostyką laboratoryjną

19-20 kwietnia 2018 r. w Juracie odbyła się VIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Pomorsko-mazurskie spotkania z diagnostyką laboratoryjną". Organizatorem spotkania były oddziały terenowe PTDL: gdański, słupski oraz olsztyński.

Dodano: 01.02.2019
Miejsce: Jurata

Postępy w diagnostyce chorób autoimmunologicznych

Zapraszamy na XX konferencję „Postępy w diagnostyce chorób autoimmunologicznych”, która odbędzie się 23 marca w Szczecinie.

Data rozpoczęcia: 23.03.2019
Data zakończenia: 23.03.2019
Miejsce: Szczecin

Lecznictwo Szpitalne – Druga Linia Ochrony Zdrowia na Platformie OSOZ

9 kwietnia 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się XXIV Międzynarodowy Kongres Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia OSOZ „Lecznictwo Szpitalne – Druga Linia Ochrony Zdrowia na Platformie OSOZ”.

Data rozpoczęcia: 09.04.2019
Data zakończenia: 09.04.2019
Miejsce: Katowice
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij