Przy pomocy tego urządzenia możemy w łatwy, wygodny i bezpieczny sposób wykonać tysiące nakłuć.

Innowacyjny nakłuwacz laserowy HandyRay (LAMEDITECH Co., Ltd., Korea) pozwala zwiększyć bezpieczeństwo i komfort pobierania krwi włośniczkowej do badań, eliminując mankamenty metody tradycyjnej. Można z niego korzystać przy różnych badaniach diagnostycznych wymagających próbki krwi kapilarnej, czy to uzyskiwanej bezpośrednio przy łóżku chorego/ w gabinecie, czy w laboratoriach i punktach pobrań. Zasadę działania oparto o laser Er:YAG generujący wysoką energię; gdy promień wchodzi w kontakt ze skórą, w bardzo krótkim czasie (<1/10000 sekundy) powstaje mikroskopijny otworek, przez który może byc pobrana krew. Po jego zasklepieniu skóra regeneruje się bardzo szybko. Dodatkowo skóra wokół zostaje zdezynfekowana, gdyż energia laserowa działa zabójczo na drobnoustroje, co zapobiega zakażeniu flora bytującą na powierzchni skóry.

Brak igieł/ lancetów eliminuje możliwość zakażeń krzyżowych i koniecznośc utylizacji zużytych elementów, działając w ten sposób proekologicznie. Przy pomocy tego samego urządzenia możemy w łatwy, wygodny i bezpieczny sposób wykonać tysiące nakłuć. Poprawiamy równiez komfort pacjenta, zwłaszcza w przypadku konieczności częstego pobierania krwi (glukoza, gazometria), co przy użyciu tradycyjnych nakłuwaczy zwykle budzi nieprzyjemne doznania i powoduje zgrubienia skóry opuszków palców. HandyRay spełnia normy bezpieczeństwa dotyczące laserowych urządzeń medycznych.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij