Nikt z nas nie lubi popełniać błędów… W laboratoriach medycznych, gdzie wszelkie czynności są wykonywane ze świadomością, że wyniki tejże pracy mają chronić zdrowie i życie człowieka − na pomyłki nie ma po prostu miejsca.

Nikt z nas nie lubi popełniać błędów… W laboratoriach medycznych, gdzie wszelkie czynności są wykonywane ze świadomością, że wyniki tejże pracy mają chronić zdrowie i życie człowieka − na pomyłki nie ma po prostu miejsca. Pękająca lub odpadająca etykieta laboratoryjna, nietrwały nadruk, problem z identyfikacją i monitoringiem procesu… To scenariusz, który nie powinien się wydarzyć. Stworzony przez Etisoft jedyny w Polsce system etiCALLS pozwala je minimalizować – a w efekcie – całkowicie wyeliminować.

Trwały nadruk i trudne warunki przechowywania: jak to pogodzić?
Warunki przechowywania materiału badawczego musieliśmy pogodzić z trwałością etykiet laboratoryjnych. System etiCALLS idzie o krok dalej. Dzięki odpowiednio dobranej taśmie termotransferowej, oprogramowaniu, drukarce oraz czytnikowi pozwala samodzielnie zaprojektować etykiety na potrzeby laboratorium, wydrukować je w wymaganej liczbie oraz odczytywać zapisane w formie kodu informacje. Etisoft oferuje więc kompletny zestaw etiCALLS, umożliwiający tym samym śledzenie dokładnego przebiegu procesów dzięki:
• automatycznemu znakowaniu;
• łatwiejszej identyfikacji próbki.
Nasze trwałe etykiety wspierają przede wszystkim pracę w laboratoriach medycznych, histopatologicznych, patomorfologicznych, laboratoriach genetycznych, centrach krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Sprawdzają się na fiolkach, próbówkach, pojemnikach hodowlanych, workach na krew oraz osocze i wielu innych.
Trwałe etykiety dla laboratoriów wdrożyliśmy jako:
• Etykiety kriogeniczne: odporne na ekstremalnie niskie temperatury, pozwalają na wyraźną i bezpieczną identyfikację w kriogenice. Tak oznaczone próbki mogą być przechowywane w ciekłym azocie (-196°C) lub transportowane w suchym lodzie (-80°C). Etykiety są wodoodporne i odporne na czynniki atmosferyczne, charakteryzują się trwałą przyczepnością, zwłaszcza na zakrzywionych powierzchniach.
• Etykiety do niskich temperatur: odporne na mrożenie. Etykiety do bezpiecznej i trwałej identyfikacji próbek laboratoryjnych przechowywanych w temperaturach od -80°C do +80°C. Sprawdzają się przy wielokrotnych cyklach zamrażania i rozmrażania. Są wodoodporne, odporne na chemikalia, oleje oraz
łagodne rozpuszczalniki. Sprawdzają się też aplikowane na zakrzywione powierzchnie.
• Etykiety z niemigrującym klejem: do wieloletniego przechowywania materiału i certyfikowane na potrzeby centrów krwiodawstwa. Są odporne na środowisko wodne, wirowanie i temperaturę od -50°C do +80°C. Charakteryzuje je giętkość − można je dopasować do kształtu worka z krwią lub osoczem, a także aplikować na zamrożoną powierzchnię.
• Etykiety odporne na rozpuszczalniki i chemikalia: do zastosowań w mikroskopii elektronowej i w procesach barwienia histopatologicznego. Nie są podatne na bezpośrednie działanie rozpuszczalników organicznych, takich jak: ksylen, alkohol etylowy, izopropanol, metanol, formalina, toluen i aceton. Są niewrażliwe na działanie środków utrwalających i nie ulegają zabarwieniu.

Optymalizacja kosztów i wiarygodność danych
W czasach rosnącej konkurencyjności i dynamicznego rozwoju branży laboratoryjnej przestrzeganie zasad Dobrej Praktyki Laboratoryjnej dobrze wesprzeć najnowszymi rozwiązaniami, takimi jak etiCALLS. Sprawiają one, że codzienna praca specjalistów jest łatwiejsza, zoptymalizowana pod względem kosztowym, a wiarygodność uzyskanych danych jest na najwyższym poziomie. Przed wdrożeniem spędziliśmyna rozmowach z laborantami wiele godzin, by poznać ich rzeczywiste potrzeby. W efekcie nasz system z powodzeniem działa już w ponad 300 renomowanych placówkach w Polsce, Niemczech, Austrii i w Skandynawii. Dlaczego warto go wdrożyć? Jeszcze więcej użytecznych informacji znajdziesz na stronie www.eticalls.pl Każde z rozwiązań etiCALLS będziemy także przybliżać na łamach kolejnych wydań „Laboratorium Medycznego”.
Zapraszamy do lektury i zachęcamy do kontaktu!

Anna Czarny-Miśkiewicz
Sales Development Manager, Etisoft

----

„Firma Etisoft Deutschland jest dostawcą etykiet, drukarek i autorskiego oprogramowania dla naszego laboratorium. Wymogi, jakie stawialiśmy, to dokładne i czytelne oznakowanie naszego materiału laboratoryjnego. Przeprowadziliśmy wiele prób z użyciem etykiet firmy Etisoft Deutschland w warunkach kriogenicznych. Dzięki wysokiej jakości etykiet możemy pomieścić wiele informacji na małej powierzchni etykiety, nadruk jest trwały i czytelny. Etykiety pozostają nienaruszone nawet po przechowywaniu w ekstremalnych warunkach. Poprzez powiązanie bazy danych (Excel) z programem projektowym setki etykiet mogą być drukowane z różnym opisem w bardzo krótkim czasie. Funkcja ta skutecznie oszczędza nasz czas”.
Instytut Maxa Plancka − Niemcy

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij